10 najseksowniejszych! polskich mężczyzn (którzy podróżują)

Magazyn People ogłosił listę „The sexiest men alive”, po nich blog mappingmegan.com skomponował listę „Sexiest male travelers alive”, a że ja się ostatnio nudzę w Grecji, bo ciągle pada, to postanowiłam zmałpować pomysł i oto moja (subiektywna) lista „Sexiest polish male travelers, niech będzie, że alive”. Każdemu z nich daleko do Jima Morrisona, ale seksowny, znaczy również z pasją, a podróże to najlepsza pasja jaką można mieć.

Never date girl who travels, wszyscy to już znają, ale co z mężczyznami? Myślę, że również don’t date, bo większość z nich jest już zajęta, z tego co widzę po moim skromnym researchu. Daję im jednak moje miejsce w rankingu, czytajcie dziewczyny!

1. Marcin Mosak Live a life

Marcin Mosak
zdjęcie pochodzi z Live a life

Blog Roku National Geographic i talent, jaki sama chciałabym mieć. Artysta jednym słowem, w dodatku odważny – od niedawna samotnie w Meksyku z nowym projektem: Wanderland. Śledzę i podziwiam.

2. Przemek Skokowski Autostopem przez życie

“Nie jestem ani wybitnie mądry, ani wybitnie wysportowany”, acha, a kto przez Rosję, Chiny i Tajlandię do Indii jechał i książki o tym pisał? O ile bycie pisarzem u mnie to +100 do bycia seksownym, to przyznaję, że jego książki za bardzo nie polubiłam. Czyta się tak, jak opowiadanie licealisty, chciałabym mocniejszych zdań i ciekawszego stylu, chociaż przygody – niezłe. I odwaga i altruizm – Przemek idzie teraz do Santiago zbierając pieniądze dla dzieci przebywających w hospicjum.

Przemek Skokowski
zdjęcie pochodzi z AutostopemPrzezZycie

3. Grzegorz Bąbalicki On the way to

Cześć, jestem fotografem – chyba tyle wystarczy powiedzieć, żeby zaintrygować. Mój kolega Felipe właśnie tak podrywał dziewczyny na Tinderze. Do Felipe już się nie odzywam. Grzegorzu, nie wpadaj na takie pomysły… Poza tym strasznie zazdroszczę podroży do Tokio, czytam Murakamiego jak głupia i zawsze chciałam pojechać.

Grzegorz Bąbalicki

4. Karol Lewandowski Busem przez świat

Już od pięciu lat jeździ starym busem. Czy jakikolwiek mężczyzna zamiast marzyć o nowym aucie, jeździłby coraz dalej i dalej właśnie tym starym? Ostatnio jechałam na stopa takim busem, w którym na haczykach dyndały metalowe kubki, w oknach były zasłonki, a na półce książki. Karol Lewandowski też ma swoją książkę.

Karol Lewandowski
zdjęcie pochodzi z BusemPrzezSwiat

5. Mariusz Stachowiak mariuszstachowiak.pl

Ten mężczyzna ma jedną pociągającą cechę, a mianowicie pracę, którą ja chciałabym mieć, czyli Pracę Marzeń. Jeśli poczytacie jego bloga dowiecie się jak „wskoczył” na tą pozycję podróżnika na etacie. Ja zazdroszczę trochę za bardzo. Śledzę tylko Intagram.

oderwany
zdjęcie pochodzi z mariuszstachowiak.pl

6. Kuba Rydkodym plecakwspomnien.pl

Pierwszy post na jego blogu – autostopem do Pekinu. Kiedy czytam, to tylko myślę: jak niektórzy to robią??? Może właśnie, że są odważnymi mężczyznami? Stare auto zatem to nic, +800 do seksowności jest jeżdżenie po świecie bez własnego auta. Chociaż w Albanii Kuba nie miałby powodzenia…

Kuba Rydkodym
zdjęcie pochodzi z plecakwspomnien.eu

7. Łukasz Szoszkiewicz i Jakub Staniszewski choosetravel.pl

„Błotnisty świat spowiła wieczorna szaruga. Nieboskłon, tak niedawno jeszcze soczysto błękitny, zlał się teraz kolorytem z przeoranym świeżo polem…” Kto po Steinbecku tak jeszcze pisze o podróżach? Ja wam powiem kto: chłopaki z Choosetravel. Przemek Sokołowski jako pisarz mnie zawiódł, ale z tym blogiem mogę się podelektować dobrą pisaniną. Pociąga mnie jak nie wiem co.

chosetravel
zdjęcie pochodzi z choosetravel.pl

8. Karol Werner kolemsietoczy.pl

kolemsietoczy
zdjęcie pochodzi z kolemsietoczy.pl

Kiarol sam przyznaje, że z polskiego nigdy nie dostał wyżej niż 3.5, więc ja jego bloga nie czytam. Karol za to dobrze wygląda na zdjęciach i sam robi dobre zdjęcia, więc jego bloga sobie oglądam.

9. Marcin Wesołowski wesolowski.co

wojazer
zdjęcie pochodzi z wesolowski.co

Uwielbiam… layout tej strony. Jest przeprzyjazny. Podobnie jak autor: 47 podróży, 33 kraje, 4 kontynenty, 120 lotów, jedna pasja. Świetna pasja.

10. Michał Maj życie jest piękne

On ma ponad 11 tys fanów na Facebooku! Za co? Za entuzjastyczne podejście do tego, że… życie jest piękne. Że wszystko można, że wszędzie można pojechać. Też tak myślę, chociaż ja najpierw musiałam pracować  w hotelu jako pokojówka, żeby móc wyjechać do Brazylii. Ale Michał, motywator pierwsza klasa!

Michał Maj
zdjęcie pochodzi z zyciejestpiekne

10007011_697330930324966_415862441_n — kopia

A na koniec, poza rankingiem i po angielsku: Mark van der Heijden z The Backpacker Intern. Jaki pomysł? Chłopak rzucił pracę, kupił bilet dokądś tam i na facebooku oświadczył, że zatrzyma się tam, gdzie jakaś firma zasponsoruje mu pobyt i jedzenie w zamian za konsultację marketingową. W ten sposób został notorycznym stażystą i lata pomiędzy Singapurem, Rio de Janeiro i Waszyngtonem. Zapraszają go już wszędzie, każdy chce przylepić swoją reklamę do jego czoła – sam fakt, że przyjedzie do firmy i ogłosi to swoim fanom na facebooku tworzy publicity. To się nazywa mieć pomysł na siebie. Poza tym przystojny i sympatyczny Holender.

Backpacker Intern
zdjęcie pochodzi z thebackpackerintern
joao cajuda
zdjęcie pochodzi z joaocajuda.com

1912474_639275212847149_8958866518253522479_n — kopia — kopia — kopiaA jeśli wolicie brunetów, to João Cajuda z pewnością przypadnie wam do gustu. Tak jak ponad 122 tysiącom (!) jego fanów. Ja mówię „gostoso” na tego Portugalczyka i tym hot sposobem kończę ten wpis.

Pisania o najfajniejszych dziewczynach polskiej blogosfery podróżniczej się nie podejmuję, bo jest ich zaaaaa duuuużooo. Serio, te 9 blogów polskich i dwa zagraniczne to wszystko, co śledzę jeśli chodzi o podróże pisane przez mężczyzn.