Bom Dia Brasil – czego nauczyłam się organizując festiwal?

Bom Dia Brasil

Zmieniliśmy całą Warszawę w Rio de Janeiro! 15. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil przeszedł do historii. Potrzebowałam dokładnie tygodnia, żeby ochłonąć i móc podzielić się z Wami zdjęciami.

To już po raz drugi włączyłam się w organizację tego festiwalu – i nie żałuję! Ogrom pracy, ale też ogrom przyjemności – darmowych wejściówek na imprezy i miejsc w pierwszym rzędzie. Nowi znajomi, którzy tak jak ja mają hopla na punkcie Brazylii, samby i kolorów.

Jeśli nie możesz pojechać do Brazylii, spraw, żeby Brazylia przyjechała do Ciebie. Mając festiwal brazylijski w Warszawie, mogę mieć z Brazylii to, co najlepsze. Bez przesadnego upału, niebezpiecznych ulic, handlarzy narkotyków. Mogę słuchać sobie bossa novy, pić caipirinhę i rozmawiać ze znajomymi o tym, kiedy pojedziemy do Brazylii.

Podróże bez podróży

W czasie, kiedy moi znajomy kupują tanie loty na Kubę i planują urlopy, ja planowałam line-up na festiwal. Próbowałam postawić stronę internetową, kontaktowałam się z potencjalnymi partnerami, jeździłam na spotkania. Sam tydzień festiwalowy też był bardzo pracowity i oznaczał roznoszenie ulotek, składanie i rozkładanie sprzętu przed imprezą i fotografowanie artystów.

Czy warto angażować się w wolontariat?

Tak.

Bo to są właśnie takie podróże bez podróży.

Zdjęcia autorstwa: mojego, Julity Rękawek Archeopasja, Michała Dybcio Wherever blog.

Myślę, że czasem przesadzam z tą Brazylią

Ale myślę też, że trzeba mieć w życiu jakieś hobby i pasje, które trzeba rozwijać. Dla jednych są to podróże. Ja też je lubię, owszem. Ale stwierdzam, że najbardziej lubię rozmawiać o podróżach do Brazylii albo Portugalii.

Nie można się non stop zakochiwać w kimś innym.

Tak wyglądał 15. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil:

Jeśli ktoś z Warszawy chciałby dołączyć do mnie w przyszłym roku – zapraszam! Seja bem vindo!