3 filmy na YouTube, które sprawią, że zechcesz pojechać do Rio de Janeiro. Teraz

pojechać Rio de Janeiro

Jak pojechać do Rio de Janeiro i nie móc go zapomnieć – to zdecydowanie mój beznadziejny przypadek. Popołudniami, podczas których nie oglądam brazylijskich telenowel, spędzam na YouTube szukając inspiracji do podróży. Dwa z poniższych filmów od dawna są zachowane w moich zakładkach, ale kiedy zobaczyłam najnowszy film Kolda, postanowiłam stworzyć i podzielić się tym krótkim zestawieniem.

  1. Mariusz Gajdzik, Sick and slow – Rio de Janeiro

Jeden z tych filmów, które wywołuje u mnie uczucie saudade. Znam każdą uliczkę pokazaną na zdjęciach, czuję ten deszcz i wspominam gorące poranki, kiedy stałam na tej samej plaży.

2. OOPS!sidedown, Brazil

Te film autorstwa zaprzyjaźnionych blogerów, Piotra i Karoliny w większości został nakręcony poza Rio: widzę Paraty, Ilha Grande wodospady Foz do Iguaçu. Piotr pewnie bardziej będzie lubił swoje późniejsze produkcje, jak na przykład film In Asia, jednak ja mam sentyment do tego właśnie filmu.

3. Kold, A week in Brazil

No i wreszcie film mistrza krótkometrażowych filmów podróżniczych. Kold w swoim standardowym stylu lata helikopterem nad statuą Chrystusa Odkupiciela i łapie wschody słońca nad Ipanemą ubarwiając je swoimi znanymi filtrami.

P.S. Do zestawienia dorzucam moje dwa ulubione kanały do brazylijskich YouTuberek, które oglądam w celu nauki portugalskiego (przy okazji dowiaduję się wielu nie przydatnych rzeczy na temat mody i życia prywatnego Brazylijek z wyższych sfer, ale to i tak lepsze niż oglądanie telenowel).

Pierwsza a nich do Luisa Accrossi, która ma również dużo filmów podróżniczych (chociaż głównie opowiada w nich o tym, co jadła i w jakim hotelu spała), a druga to znana aktorka i modelka Gio Ewbank.