Hipsterski świat Jægersborggade!

Ostatnio przeprosiłam się z Norrebro, wracam tam coraz częściej. Już nie kojarzy mi się ono jedynie z pakistańskimi fryzjerami, sklepami z owocami i shawarammą. Wiele świetnych imprez tu zaliczyłam, odkryłam genialne miejsca.

Taka też jest Jægersborggade. Być artystą i mieć tu swój mały sklepik z ręcznie robionymi wazonikami, również ręcznie robionymi karmelkowymi cukierkami czy zaprojektowanymi przez siebie ciuchami to szpan niesamowity i ogromne poważanie na mieście. Przychodzą tu sami najfajniejsi ludzie. Żeby zjeść w Grød, napić się kawy z wyłącznie ekologicznych upraw w The Coffe Colective albo wszamać luksusową drożdżówkę z piekarni Meyers.

„Ty nie jesteś dziwny, ty jesteś oryginalny, a wszystko to, co oryginalne jest lepsze.”

Jaegersborggade Kopenhaga

Niech to zdanie będzie podsumowaniem moich przemyśleń na temat Jægersborggade. Ale nie zamierzam jeszcze kończyć tego posta. Chcę jeszcze pozachwycać się retro klimatami tego miejsca. Właśnie! Retro to nazwa kawiarni, w której każde krzesło jest inne i wygląda jakby pochodziło z domu mojej babci. Ludzie, którzy tu pracują to wolontariusze. Podobno dochód z tej knajpy jedzie na pomoc dla ludzi gdzieś w Afryce. Całkiem fajnie. Tak, zdecydowanie całkiem fajnie być sobie nastolatkiem w Danii: możesz pracować na kasie w Fakcie od 16 roku życia, a w wolnym czasie być baristą-wolontariuszem w kawiarni i poznawać najlepszych hipsterów w mieście. Work-life balance zostaje zachowany.

Jaegersborggade Kopenhaga

Ja tylko popijam swoje latte i myślę sobie o dniu, kiedy  przeprowadzę się do Kopenhagi (tak, kiedyś to zrobię!) i w Café Retro odpalę swojego Mac Booka, żeby ciężko popracować, co będzie wielką ściemą, bo kiedy pochłonie cię spokojne życie tego miasta, nie stresujesz się zbyt wieloma rzeczami. Mam wrażenie, jakby powietrze ciągle pachniało tu morzem. Ale o tym jeszcze napiszę. O tym co zmieniło się w moim życiu od przyjazdu tutaj. I nie jest to tylko fakt, że stać mnie na sprzęt Apple. Na razie popatrzcie na zdjęcia z Jægersborggade.