Plecak na kółkach – fajny kompan w podróży. Ale czy warto go kupić?

plecak na kółkach

Plecak na kółkach Caribee Stratosphere pojechał ze mną na 3-tygodniowy pobyt do Portugalii. Kupiłam go, bo szukałam czegoś bardziej w stylu casual niż twarda walizka z polipropylenu. Plecak, z którym podróżowałam po Brazylii należał do mojego brata i pamiętał czasy Woodstock 1999. Walizki wybierałam na dłuższe przeprowadzki. Wydawało mi się, że plecak na kółkach będzie świetnym połączeniem tych dwóch.

Stukot kółeczek po portugalskich calçadas

Mam model Caribee Stratosphere 75, który kupiłam w sklepie equip.pl. Jest zwrotny jak mały samochodzik i świetnie sprawdził się w Portugalii, kiedy często musiałam go ciągnąć po tamtejszych kamiennych chodnikach. Kółka są mocne, tak samo rączka – a wierzcie mi, nie oszczędzałam go i robiłam z nim co popadnie.

Plecak na kółkach – czy warto go mieć?

Z moim plecakiem podróżowało mi się dobrze. Cieszyłam się, że nie wyglądam z nim jak paniusia prosto z lotniska. Plecak dawał mi niezależność i swobodę. Oraz casualowy look. Dzięki temu, że zamek rozsuwa się dookoła, mogłam otwierać go jak kufer i robić bałagan w ciuchach. Nie trzeba niczego rolować, składać w kostkę. Zmieści się do niego bardzo dużo, wręcz cała rodzina może się spakować. Jeśli mamy mało rzeczy – wystarczy ściągnąć paski i wszystko się trzyma.

Często, kiedy podróżowałam, żałowałam, że nie mogę sobie kupić ubrań (sukienki to moje ulubione pamiątki z podróży), ponieważ nie zmieszczą się do bagażu. Do Caribee Stratosphere mogę dokładać rzeczy i dokładać… Sam plecak waży 3 kilogramy, a więc jest super lekki.

plecak na kółkach

Wszystko fajnie, ale…

…kupiłam za duży plecak. Jak dla mnie Caribee Stratosphere 75 jest trochę za duży. Można się z nim wybrać w 3-letnią podróż dookoła świata. We dwoje. Myślę, że nigdy nie założę go na plecy (dlatego nie mogę uzupełnić tej recenzji o zdanie, czy dobrze się go nosi i czy szelki są mocne). Ponieważ to nie jest twarda walizka, trochę bałam się, co zrobią z nim bagażowi na lotnisku. Poza tym, taki plecak jest dosyć drogi– mój model poza jakimikolwiek promocjami kosztuje 879 zł.

Mimo wszystko, zostawię go sobie, kto wie, może przydarzy mi się podróż dookoła świata we dwoje…

Plecak na kółkach warto kupić, chociażby dla tej super mocnej rączki i kółek oraz możliwości otwierania zamka dookoła.

via GIPHY